Nice Coding

Nice Coding

Coding eğitimi; Çocukları bilim heyecanıyla en doğru yaşta tanıştıran, gerçek hayata ait problemleri bilimsel yöntemlerle çözmelerini sağlayarak özgüvenlerini geliştiren ilk eğitimdir.
Bu eğitim seti genel olarak çocukların sevgi, özgüven, heyecan ve bütünsellik yönünden gelişmesini hedeflemektedir. Eğitimin kazanımlarına göz gezdirdiğimizde;

Sevgi

Bilim çocuklar için soyut bir kavram olmaktan çıktığı için, çocuklar bilime karşı daha fazla sevgi duymaktadır. Çünkü coding eğitimi ile çocuklar bilimle yakından tanışarak, deneyimleme fırsatı yakalıyorlar. Böylece bilimle kendi aralarında bir bağ oluşturmuş oluyorlar.

Özgüven

Çocuklarımız bilime karşı duydukları sevgi sayesinde kurdukları bağ sayesinde, bilimle daha fazla ilgilendiklerinden daha çok şey öğrenmiş olurlar. Bu sayede çocuklarımız bilim ile sorunları çözebilmeyi ve soru sormayı öğrenirler. Bu durumda çocukların özgüvenindeki artışı destekler.

Heyecan

Bahsi geçen eğitimle beraber çocukları her yönden geliştirerek, bir bütünsellik olmasını sağlar Böylece çocuklarımız daha iyi muhakeme yeteneğine ve daha çözüm odaklı düşünce yapısına kavuşmuş olurlar.

Bütünsellik

Coding eğitimi, çocuklarımızın günlük yaşantısında bilimi kullanmalarına yardımcı olduğundan dolayı, yaşadıkları tüm sorunları bilim ışığında çözmeye başlarlar. Bu durumda çocukların kendilerine olan özgüveninin artmasının yanı sıra, yeni şeyler başardıkları için heyecanlarının da yükselmesini sağlar.